Baldachýny – Raff M/C

Inteligentné, jednoduché a relatívne nízkorozpočtové riešenie tienenia zimnej záhrady, pergoly, presklenej strechy.

Montáž slnečnej plachty nemusí byť limitovaná len na systém sťažňov, výrobca totiž ponúka aj možnosť inštalácie v podobe podvesných baldachýnov, ktoré vytvoria zaťahovaciu strechu, kedy jednodtlivé previsy zároveň aj vytvárajú odtokové žľaby, vedúce vodu mimo tienený priestor.

Všetky látky sa ponúkajú aj v dokonalo nepremokavom prevedení.

Soliday RAFF-M

Štýlové, cenovo dostupné, ručne ovládané riešenie zatienenie plôch až do 36 metrov štvorcových. Výhodou sú široké možnosti montáže, či už ide o inštaláciu pod presklené strechy alebo pergoly, do drevených či hliníkových konštrukcií, alebo medzi steny exteriéru domu, ak to priestor umožňuje.

Soliday RAFF-M je možné viesť dvoma rôznymi systémami. Na výber sú hliníkové koľajnice, v ktorých sú bežce umiestnené, čím je dosiahnutá bezchybná stabilita a plynulosť prevádzky. Alternatívou sú kvalitné drôtené laná s prierezom troch milimetrov, po ktorých jazdia bežce. Výhodou je možnosť inštalácie prakticky do každého priestoru, ktorý umožňuje uchytiť obe laná paralelne od seba bez potreby dodatočnej konštrukcie.

Soliday RAFF-C

Motorizovaná verzia systému RAFF, ktorá umožňuje inštaláciu do priestorov až 60 metrov štvorcových. Vedenie je však možné len pomocou hliníkových koľajníc a z dôvodu vysokej váhy celej plachty je nutná montáž na konštrukciu, ale podporné profily.

Výmenou však je, že celý systém je motorizovaný s diaľkovým ovládaním, vďaka čomu je využívanie produktu RAFF-C ničím nerušené a úroveň zatienenia sa dá príjemne regulovať počas celého dňa.